Roma izgubila, domaća momčad ozlijeđena

Blog2 komentara za Roma izgubila, domaća momčad ozlijeđena

Poraz Rome od Udinesea na gostovanju rezultatom 4-0 nesumnjivo je bio iznenadni gubitak. Prije toga Roma je u 4 kola osvojila 10 bodova i nastupila vrlo solidno. Neočekivano ih je pobijedio Udinese i nisu se mogli obraniti. Protivnici zabijaju za četiri minute. Mourinho je očajnički tražio izjednačenje. Nakon što je zamijenio Cristantea, primio je tri gola zaredom. Vaše sljedeće putovanje u Rim možda neće biti lako.

Rimska obrana bila je beskorisna. Zbog pogreške u vraćanju lopte lopatom ga je gurnuo Udoki i zabio, čime je momčad zaostala u prve 4 minute. Primljeni gol u ovoj utakmici zamalo je prokockao gol-razliku koju je Roma sačuvala. Da stvar bude gora, Roma nije izgubila samo utakmicu, već i po cijenu ozljede jednog od glavnih igrača. Abraham je pao na tlo s ozljedom ramena tijekom trčanja. Budući da nije mogao igrati, Abraham je morao skinuti dres zbog ozljede, strahujući da će propustiti Europsku ligu.

Ove sezone Romi ne ide. U samo 5 kola ozlijeđeno je 5 igrača zaredom. Unatoč tome, Romin prorijeđeni sastav postaje sve lošiji i momčad si ne može dopustiti da bude mučena ozljedama. Možda bi Mourinho trebao dobro razmisliti kako prilagoditi dubinu formacije za nadolazeće utakmice. U sadašnjim okolnostima ne dolaze u obzir ni Serie A ni Europska liga. Ako ne odabere, sasvim je moguće da će biti pobijeđen nakon 3 mjeseca igre. Krahnuo i u ligi i u Europskoj ligi. Ove sezone Roma polaže velike nade u četvrto mjesto. Ako se usredotoče na igranje u ligi, možda će na kraju vidjeti nogometni dres AS Rome i vratiti se u Ligu prvaka. Zapravo, možda bi bio bolji izbor pustiti zamjene i tinejdžere da igraju u Europskoj ligi, a pustiti glavne igrače da nastave igrati u ligi.